В лютому 2012 року в науковий обіг надійшла книга відомого мистецтвознавця Миколи Дмитренка (наклад видання – 300 примірників). В монографії обсягом 400 сторінок висвітлено історію дослідження символу та народно-поетичної символіки, значення основних символообразів українського фольклору. В анотації до видання також говориться: «З’ясування символічних явищ проілюстровано багатьма прикладами з різних жанрів усної творчості, традиційної обрядово-ритуальної, звичаєвої культури, що дозволить глибше пізнати світогляд, менталітет українців».
Рецензенти видання: доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу фольклористики Інституту народознавства НАН України В. В. Сокіл та кандидат філологічних наук, доцент кафедри фольклористики Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка О. В. Наумовська.
У першому розділі «Дослідження символу, народнопоетичної символіки» йдеться про теорії символу і фольклору, українську наукову традицію вивчення фольклорної символіки, Григорія Сковороду, Миколу Костомарова, Олександра Потебню, сучасний стан вивчення символіки.
Другий розділ монографії – «Символи світотворення».
Третій розділ – «Фольклорні символообрази рослин».
Наступні розділи – «Фольклорні символообрази тварин» і «Категорія жанру та народнопоетична символіка».
Запропонувавши киянам та подорожуючим через наше місто різдвяний концерт на Київському вокзалі, Кирило Стеценко, можливо і не підозрюючи того, повернув з не...