Варто пройнятись увагою до слiв вiдомого росiйського поета, щирого друга українцiв Леонiда Вишеславського, який ще за радянських часiв, писав: "Я певен, що знання українськоi мови безмежно збагатить кожну росiйську людину, яка проживає в Україні".
„Просвіта” чи не єдина в Україні громадська організація державотворчого спрямування, що консолідує суспільство на ґрунті українського патріотизму. Одним із найважливіших завдань Товариства є просвітницька робота серед населення щодо об’єднання національно-державницьких сил України.
У 1999 році 30-ю сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО ухвалено рішення про щорічне відзначення 21 лютого Міжнародного дня рідної мови. Таке рішення було викликане тривогою за долю багатьох мов світу, які нині стоять перед загрозою зникнення.
Про відзначення 140-річчя Товариства „Просвіта” Товариство „Просвіта” засноване 8 грудня 1868 року у м. Львові. Першим головою новоствореного Товариства обрали професора академічної гімназії Анатоля Вахнянина. Згідно з першим Статутом, „Просвіта” була науково-просвітницькою організацією, з найширшою ділянкою просвітянської роботи – виданням та розповсюдженням книг. Створювалися читальні „Просвіти”, велися курси для неписьменних, вечорниці, ставилися п'єси. Окрім того, створювалися рільничо-господарські та промислові спілки, позичкові та ощадні каси. З часом швидкого розвитку набув кооперативний рух. Наприкінці 1913 р. „Просвіта” мала 77 філій та 2648 читалень.
27 жовтня ц.р. Всеукраїнське товариство „Просвіта” ім. Тараса Шевченка проводить презентацію нової книги етнолога Володимира Скляра „Етнічний склад населення України 1959-1989 рр.: основні наслідки російщення”.